Wyzwanie

Kilka dni temu przypomniała mi się pewna seria książek, z którymi zetknęłam się ponad 20 lat temu. W tym czasie poznałam pewną Brygidę on była zafascynowana norweską pisarką Margit Sandemo nie pamiętam tytułu pierwszej książki, tej autorki którą przeczytałam ale była polecona przez koleżankę i była to „próba” przed rozpoczęciem Sagi o Ludziach Lodu. Seria zalicza się do literatury fantastycznej zawiera elementy romansu, horroru, akcji towarzyszy tło historyczne nie zawsze prawdziwe. Wtedy ponad 20 lat temu przeczytałam 11 pierwszych tomów, cała seria składa się z 47 tomów. Zawsze chciałam przeczytać je wszystkie w tamtych czasach nie łatwo było zdobyć kolejne części nawet w bibliotece były tylko nieliczne a na kupno całej serii nie miałam szans. Po tych 20 latach czasy się zmieniły i bez problemu można pobrać kolejne części w formie e-booka, wiem że to nie to samo co trzymać w ręku książkę i przekładać kolejne kartki, ale chcę podjąć to wyzwanie. Zrobiłam pierwszy krok mam już wszystkie 47 części w komputerze i zaczynam czytanie. Po tym latach nie bardzo pamiętam już co działo się w kolejnych 11 przeczytanych, więc zaczynam czytanie od początku. Jestem podekscytowana.

Pisząc ten tekst przypomniała mi się pewna inna historia związana z serią książek o Ramzesie II autorstwa Jacq Christian’a. Przed laty była moda na zamawianie książek w „Świecie Książki’ często przy pierwszym zamówieniu otrzymywało się prezenty, moja teściowa zamówiła właśnie tę serię o Ramzesie II a ja zaczęłam ją czytać w okresie gdy opiekowałam się przed śmiercią moją babcią. Seria składała się z 5 części do dnia śmierci mojej babci przeczytałam 4 i połowę 5, tam gdzie skończyłam czytać włożyłam zakładkę, kartę z wizerunkiem Jana Pawła II, po śmierci babci nie skończyłam czytać tej 5 części aż do dnia dzisiejszego i jakoś nie mam chęci przeczytać. Babcia zmarła prawie 11 lat temu już chyba nie wrócę to tej książki chociaż kto wie może kiedyś. Jeśli chodzi o treść serii to wydała mi się ciekawa w ciekawy sposób przedstawiona sprawa Żydów wyprowadzanych z Egiptu przez Mojżesza, ciekawe wytłumaczenie plag egipskich, w serii przedstawione jest życie Faraona od lat młodości aż do jego śmierci.

Poza tym sobota mija mi dosyć spokojnie, Fryderyka dzisiaj wstała o 10.3 więc obiad był dopiero po 14. Ja dzisiaj postanowiłam przynieść laptop do salonu, już mam dosyć oglądania dyscyplin olimpijskich a poza tym nie ma w tv nic ciekawego oczywiście znowu u mnie pada i jest chłodno, z godzinkę wybiorę się z psem na spacer, a na kolację zaplanowałam dzisiaj placki z białym serem jogurtem i owocami. Jak nie wyjdą to zrobię kanapki a jak nam posmakują to w najbliższym czasie napisze przepis.

Miłego sobotniego popołudnia i wieczoru

PS. Zapomniałam Wam napisać że Gewor dostał nową pracę zaczyna 10 sierpnia cieszę się bardzo bo to praca w spółce miasta tzw. budżetówka.

🤗😗

5 myśli na temat “Wyzwanie

  1. Na mnie e-booki działają usypiająco. Książki kocham; niektórzy dziwią się, jak je pamiętam i rozumiem łykając jak pelikan 😉
    Ostatnio „Tae ekkejr!” oraz „Lare i t’ae” Eleonory Ratkiewicz.
    Jednak Mróz też dobrze wchodzi. Za to najwięcej chyba obozowej literatury mam za sobą.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s