Tak krótko

No i mamy nowy miesiąc. Dla mnie dosyć ważny bo moja najstarsza chrześniaczka ma urodziny a i to też miesiąc urodzin i śmierci mojego ukochanego dziadka Franciszka, gdyby żył 9 marca skończył by 100 lat (wraz ze swoją bliźniaczą siostrą Franciszką która zmarła w zeszłym roku), niestety 20 marca będziemy obchodzić 15 rocznicę jego śmierci. W marcu także 3 rocznica śmierci brata mojej mamy. Ale ten czas leci do przodu. Pamiętam jak zmarł mój dziadek a ja właśnie tydzień przed jego śmiercią dowiedziałam się, że jestem w ciąży nawet nie zdążyłam mu powiedzieć a na pewno bardzo by się cieszył bo był jedną z niewielu osób w mojej rodzinie, które przyjęły mojego męża jak członka rodziny. No ale cóż takie życie.

U mnie przy poniedziałku nic specjalnego, pranie, sprzątanie, zakupy. Dzisiaj tego sprzątanie trochę więcej bo już powoli robię generalne przed przyjazdem Ani nie chcę zostawiać wszystkiego na ostatni tydzień. Fryderyka dzisiaj zmęczona więc szybko poszła spać i mam nadzieję że dzisiejszej nocy będzie dobrze spała bo poprzednią chyba nie bardzo, rano się okazało, że porządku nocą robiła w szafie, wszystko powyjmowała a ja dzisiaj musiałam ponownie wszystko ułożyć. Najważniejsze, że nocą nie schodzi na dół dla mnie to ważne bo boję się żeby nie spadała ze schodów.

Dostałam dzisiaj dziwny sms z niemieckiego numer telefonu o takiej treści: Rząd federalny: Witamy! Prosimy o przestrzeganie zasad Testów /Kawarantanny oraz adres strony internetowej (tłumaczenie własne). Trochę mnie ten sms wystraszył, czego oni chcą po 4 tygodniach pobytu. Jak się później okazało od dzisiaj weszło takie prawo w Niemczech ,że każdy „obcy” numer telefonu, który przez 24 godziny będzie dostępny w niemieckiej sieci komórkowej będzie powiadamiana osoba zasadach bezpieczeństwa związanego z Covid 19. W każdym razie strachu mi napędzili.

Dobrej nocy. 🤗😙

3 myśli na temat “Tak krótko

  1. Ten marzec pod względem rocznic zapowiada Ci się tak słodko-słono… Mnie właściwie głównie na słono, bo za kilka dni pierwsza rocznica śmierci naszej seniorki… Nie dadzą Ci spokojnie żyć ci Niemcy 🙂 Ale nim się obejrzysz wrócisz do Polski i będziesz się mogła bać naszego, Polskiego covida, a nie jakiegoś germana 🙂 🙂 Trzymaj sie zdrowo i po raz kolejny proszę, nie przejmuj się tak wszystkim, bo doprowadzisz się do równie wesołego stanu co ja…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s