Słoneczna środa

Dzisiaj jestem zmęczona Fryderyka pół nocy chodziła po domu, co dobrze przystałam to obudziły mnie kroki na schodach albo trzaskanie drzwi łazienki. Chwilę po 6 już była ubrana i gotowa na rozpoczęcie dnia, najchętniej już jadła by o tak wczesnej porze śniadanie. Wytłumaczyłam jej, że jeszcze noc i ma się położyć bo ja jeszcze jestem zmęczona. Dała się przekonać ale nie na długo chwilę po 7 już ekspres robił kawę a ja przygotowywałam śniadanie.

Nawet będą zagranicą dopadły mnie Filipowe problemy ze nauką online, na bieżąco dostaję informacje na dzienniczku elektroniczny i ostatnie informacje nie powodują uśmiechu na mojej twarzy: albo spóźnienie na lekcję, albo nieobecność już nie wspomnę o ocenach. Już z samego rana napisałam do Filipa aby wyjaśnił co się dzieje, taka byłam zadowolona poprzednim semestrem bo na koniec roku udało mu się zdobyć przyzwoitą średnią powyżej 4 na koniec 7 klasy miał 6 piątek m.in. z angielskiego i chemii a teraz chemia same 3 już nie wspomnę o angielskim z którym nigdy nie miał problemów i zawsze się śmiałam, że z angielskiego ma lepsze oceny niż z polskiego. Twierdzi, że nie może ogarnąć tych lekcji online, często ma problemy z połączeniem a na pytanie dlaczego ma spóźnienia odpowiedział, że zaspał bo w nocy nie może spać, ręce mi opadły. Od dzisiaj o 20 komputer wyłączony, a przed położeniem się spać przynosi telefon do naszego pokoju. Jak nie będzie przykładał się do nauki to koniec z kolegami i z dziewczyną. Trudno musi się ogarnąć 8 klasa za chwilę koniec półrocza a za pół roku egzaminy. Wiem, że stać go na lepsze oceny tylko mamy w domu nie ma to nie ma kto dopilnować. Mam nadzieje, że się synu ogranie bo potem będzie żałował.

Coś ostatnio coraz później robię te wpisy, ale przynajmniej staram się pisać codziennie. Uciekam spać. Dobranoc.

9 myśli na temat “Słoneczna środa

  1. Spóźnienie na lekcje online? Jak można się spóźnić do szkoły którą ma się w domu? Mąż powinien z nim pogadać po męsku, bo Ty powinnaś mieć spokojną głowę… Niewyspania Ci współczuję, ale tak to jest ze starszymi ludźmi… Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie lepszy i bez stresu. Trzymaj się i myśl pozytywnie.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Taki wiek, nieraz dziecko faktycznie może nie rozumieć, te lekcje online to nie to samo co zwykle.
    Ale nieraz to zwyczajna niechęć do nauki, no moja siostra sama podczas kartkówki online wysyła mi zdjęcie żebym szybko wyniki podała bo jej się nie chce, 2 lektury ma i Tez od razu mi napisała ze ona tego czytać nie będzie bo woli iść z chłopakiem.
    No trudno, wszystko wyjdzie na ich egzaminach. Teraz sobie nie zdaje z tego sprawy, ale później mogą żałować

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s