Słoneczy środek tygodnia

Dzisiaj obudziło nas piękne słońce, aż chciało się wstać z łóżka. Dzień upłynął nam przyjemnie i bez niespodzianek. Nie wiem ale tym razem mam wrażenie że dużo gorzej mówię po niemiecku nie wiem może to tylko moje wrażenie albo jeszcze się dobrze nie rozkręciłam. Wczoraj byłam na zakupach, korzystając z okazji, że Jutta zawoziła Fryderykę i Penny do salonów fryzejrskich pojechałam na większe zakupy. Dzień wcześniej zrobiłam listę a trochę się tego uzbierało. Kupiłam to co chciałam a nawet i coś z poza listy i wydałam około 52 Euro to około 234 złotych. Przytargałam dwie duże torby pełne zakupów, Jutta spojrzała na mnie jak na wartiatkę, ale ja powiedziałam że lubię mieć zapasy, no ale mniejsza o to co ona sobie pomyślała nie o tym chciałam napisać. Po poworcie do domu wziełam się za rozpakownie toreb i wypakowując stwierdziłam że w Polsce za te 234 zł na pewno nie kupiłamy tylu różnych produktów a naprawdę kupiłam sporo: 4 rodzaje mięsa, wędliny, pieczywo, warzywa, mleko, masło, owoce, orzechy oraz inne produkty spożywcze oraz worki do śmieci, płyny do toalet nawet pozwoliłam sobie na sałatkę z krewetkami bo bardzo lubię. Myślę, że w Polsce zapłaciłam bym za to samo jakieś 100 zł więcej. I teraz prównajcie życie w Polsce i Niemczech. W Polsce zarobisz 2000 zł w Niemczech za tą sama pracę 2000 Euro. My zapłacimy za zakupy 334 zł oni 52 euro. Nie trzeba wiele liczyć aby widzieć różnicę.

Co poza tym kolejny dzień za mną, jutro już czwartek. Mój syn dzisiaj skończył 14 lat, kurcze moje dziecko się starzeje a ja ciągle młoda 😛 . A tak na poważnie czytałam że znowu wprowadzają kolejne zaostrzenia przeraża mnie to wszystko, doprowadzą wszystko do ruiny no i zapomniałabym o najważniejszym otwieram nowy bizness będę sprowadzać do Polski prezerwatywy czytałam, że framaceuta może odmówić w aptece sprzedaży tego produktu, więc będą na wagę złota może zbije majątek na tzw. „gumkach”. 😛 ;)🤣😂 To już się nie mieści w mojej głowie co to się dzieje to chyba coś wkońcu musi p…….ąć bo normalnie cofamy się nie tylko do średniowiecza chyba już do strożytność.

Miłego wieczoru.

6 myśli na temat “Słoneczy środek tygodnia

 1. Hahaha, z tymi prezerwatywami dobry pomysł! 😂 Będę Twoją wspólniczką!

  100 lat 100 lat dla syna. W wieku mojej siostry. 👍

  U mnie dziś od rana deszczi zimno…

  Tak, mąż pracował w Niemczech. Jest różnica, Wielka.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Przyjmuję do spółki Twoja Polska południowa moja północna

   W imieniu Filipa dziękuję, a ja już wiele razy myślałam o tym że mogłabyś być moją córką a Twoje córki wnuczkami. wiele koleżanek w moim wieku jest już babciami , no ale ja urodziłam Filipa mając 28 lat. Całuski ale całej Waszej czwórki.

   Polubienie

 2. Zarobków nie da się porównywać, z tym że pracując za granicą trzeba do tego jeszcze doliczyć tęsknotę za bliskimi. U nas może pieniądze mniejsze, ale kończysz zmianę i wracasz do swojego domu, każdego dnia masz kontakt z tymi którzy są ci najbliżsi… Niestety żyjemy w tak posranych czasach, że sytuacja zmusza ludzi do wyjazdów i rozłąki z rodziną.

  Polubienie

 3. Z jednej strony krzyczą by zakazać aborcji, z drugiej że prezerwatywy są złe, więc albo Polacy mają rozmnażać się na potęgę, albo całkiem zaprzestać uprawiania seksu 🙂 Polska stała się chorym krajem odkąd do głosu doszły pseudo prawicowe środowiska. Trzymaj się tam ciepło. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s