W nowym miejscu

Postanowiłam że dzisiaj uchylę rąbka tajemnicy i pokażę Wam jak mieszkam. Jestem w całkiem innym regionie Niemiec do Dusseldorf około 300 km. Do granicy z Francją około 30 km.

Tereny wyżynne, porośnięte lasami, domek, w którym mieszkam z podopieczną położony na wzgórzu, niżej też są jeszcze domki i nad nami też a po drugiej stronie widać wzgórze. Zrobiłam kilka zdjęć widok z mojego pokoju oraz ze spaceru z psem.

Jeszcze Wam chyba nie pisałam, ale moja nowa podopieczna ma na imię Fryderyka, ma 81 lat i była nauczycielką wychowanie fizycznego. Bardzo miła i pogodna osoba, całkowicie sprawna fizycznie tylko niestety głowa przestała sprawnie funkcjonować np. dzisiaj pytała mnie kilka razy czy mam dzieci i gdzie mieszkam a po 5 minutach pytała o to samo bo już zapomniała. Pierwsze kąpanie i mycie włosów mam za sobą poszło o dziwo wyjątkowo sprawnie. Pani myje się sama, ale jest problem, żeby ją zaciągnąć do łazienki. To samo dotyczy się przebierania najchętniej kładzie się w tych ubraniach, w których chodzi w dzień ale rodzina wie że tak robi i mam się tym nie stresować no to nie będę. Dzisiaj pierwszy raz po długim czasie oczywiście w związku z koronawirusem pojechała na kawę z koleżanką, więc mam około godziny spokój jestem w domu tylko z psem. Jak wróci pewnie będzie zmęczona wrażeniami może zrobi sobie drzemkę. Okaże się jak wróci.

Miłego popołudnia i wieczoru. 🙂

15 myśli na temat “W nowym miejscu

    1. Niestety male miasteczko wszędzie daleko jestem zdana na Pani która robi zakupy ewentualnie zawiezie mnie do centrum miasteczka. Mam prawo jazdy ale nie jestem aż tak dobrym kierowcą aby poruszać się po obcym miejscu

      Polubione przez 1 osoba

  1. Ale tam pięknie i klimatycznie. Jednak wiadomo, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

    A taka osoba która ma problemy z pamięcią może poruszać sie sama, nie zapomni np gdzie mieszka? Jak wrócić? Pytam z czystej ciekawości ♥️

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s