Wielki Tydzień

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy Niedzielę palmową a już mamy Wielki Czwartek, dni biegną jeden za drugim. Przez ostatnie dni nie wydarzyło się nic szczególnego, więc nawet nie pisałam bo nie chciałam przynudzać. Ostatnio mam małe problemy z psychiką: dzień, znoszę w miarę dobrze, ale noce ciężkie mało sypiam, a jak już zasnę to mam jakieś koszmarne sny, gdzieś w podświadomości strasznie zaczęłam bać się zachorowania w przekonaniu, że jak zachoruję to na pewno tego nie przeżyję. Staram się jak najmniej wychodzić z domu, dzisiaj ruszyła wreszcie na zakupy takie ostatnie przed świętami i chyba nawet i po świętach nie będę musiała dużo wychodzić, wszędzie kolejki ja już dzisiaj wyruszyłam przed 8 rano, pojechałam z mężem autem żeby załatwić wszystko jak najszybciej. Przed godzina 10 wróciliśmy już z wszystkimi zakupami. Mimo godzin wyznaczonych dla seniorów w „naszych” godzinach zakupowych także ich pełno nie wiem jaki to miało sens wprowadzenie tych godzin, a najśmieszniejsze jest to, że jak ja poszłam po chleb i byłam przed sklepem o 11:50 to mnie nie wpuścili bo jeszcze nie ma 12, chociaż na sklepie nie było klientów. Prawie nie oglądam tv, informacje tylko raz dziennie, staram się też nie zaglądać do Internetu czy na FB, bo od nadmiaru wiadomości mój mózg wariuje. Ptaszek z mojego ogródka wyzdrowiał na tyle że udało mu się zmienić miejsce pobytu, odleciał w siną dal jak mówią słowa piosenki. Kilka dni mamy spokój z lekcjami bo teraz przerwa świąteczna. W ostatnim tygodniu siostra zakonna, która uczy Filipa przysłała zadania do wykonania na Wielki Tydzień, jednym z nich było wykonanie rysunku ciemnicy – powiem szczerze, że mając prawie 42 lata pierwszy raz słyszałam to określenie, sprawdziłam w Internecie według Wikipedii to:

Ciemnica to ozdobiona okolicznościowa kaplica lub ołtarz do przechowywania Najświętszego Sakramentu od mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do liturgii Wielkiego Piątku. Przygotowuje się ją we wszystkich kościołach parafialnych. Upamiętnia uwięzienie Chrystusa przed śmiercią.

Trochę mnie to zadanie zdziwiło żeby młodzież z 7 klasy, 13 – 14 latkowie wykonywali rysunki, ale jak mus to mus, wcale nie było to takie proste zadanie dla kogoś kto nie mam talentu plastycznego. Siostra przysyła linki z prezentacjami do lekcji religii, czasami te prezentacja jak dla mnie bardziej dla dzieci klas 1-3, ale być może nie ma innego wyboru. I chyba znowu zaczynam przynudzać.

Koniecznie chciałam dzisiaj napisać bo jutro dzień taki szczególny nie wiem czy włączę komputer, mam nadzieję, że dla Was to też szczególny czas.

17 myśli na temat “Wielki Tydzień

 1. U nas też 65 plus i doskonale dobrze wiem jak to wygląda dla pocieszenia powiem Ci nie jestes jedyna a nikt nie będzie ryzykowal kary duzej tylko dlatego,że nie ma nikogo 65 plus.

  Polubienie

  1. Ja to rozumiem i respektuję tylko postawa seniorów względem nas młodszych nie zawsze jest w porządku, może dlatego jestem też trochę tak nastawiona bo dzisiaj miałam niemiłe zdarzenie pod sklepem w czasie gdy odbierałam wózek na zakupy bo np. u mnie w mieście w Kauflandzie jest tylko 18 wózków tyle ile osób na sklepie, ktoś wszedł mi w kolejkę, ja bym tak nie zrobiła zawsze staram się być miła i uczynna, i to mnie dzisiaj zasmuciło

   Polubienie

   1. To dla pocieszenia powiem Ci u nas jest 12 wozkow ludzie czasem stoja po godz w kolejce.Niestety często mowią,że to młodzi ludzie nie mają kultury ale tak szczerze ostatnio dochodzę do wniosku,że jest całkiem odwrotnie bo ludzie potrafią pobić się o wozek.Zwyzywac siebie na wzajem na sklepie a jeszcze rikoszetem nam sie obrywa zwykłym sprzedawca.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s