Miłość jest…

Zabieram się do napisania tego postu już od kilku dni, ale przed samym wyjazdem do domu ciągle przekładałam napisanie i chyba wreszcie nadszedł czas żeby o tym napisać. Będąc w Niemczech często korzystam z platformy Netflix, krótko przed wyjazdem do domu natknęłam się na reklamę serialu pt. „Miłość jest ślepa”, to taki serial – eksperyment. Zaciekawiło mnie jak wypadł ten eksperyment i zaczęłam oglądać. Pierwszy sezon programu ma 10 odcinków, do dnia 22 lutego wyemitowano 9, premierę ostatniego zaplanowano na 27 lutego.

Założeniem serialu jest sprawdzenie czy można zakochać się w nie widzą się na oczy, tylko rozmawiając. Do eksperymentu wybrano grupę singli wchodzą oni do dźwiękoszczelnych pomieszczeń, w którym poznają drugą osobę, jednak nigdy nie spotykają się z nią twarzą w twarz. Mogą tylko ze sobą rozmawiać. Podczas trwania pierwszego etapu eksperymentu uczestnicy nie mogą używać telefonów komórkowych i komputerów. Nie mogą także dyskutować z innymi uczestnikami programu, poza swoją „parą”. Pierwszy etap trwa około 10 dni, po upływie około 10 dni, pary, które zainteresowane są kontynuowaniem eksperymentu, zaręczają się. Jeżeli każde z nich się na to zgodzi, spotykają się wówczas po raz pierwszy twarzą w twarz i zaraz po tym są wysyłani na wakacje typu „miesiąca miodowego” do Meksyku. Po powrocie, wracają do prawdziwego świata i rozpoczynają okres wspólnego mieszkania, który trwa cztery tygodnie. Wówczas przedstawiają swoja „drugą połówkę” swojej rodzinie i znajomym. Po czterech tygodniach biorą ze sobą ślub, jeżeli każde z nich się na to zdecyduje. Ideą programu jest sprawdzenie, czy miłość rzeczywiście jest ślepa.

Zaczęłam oglądać i zaciekawił mnie ten program, po pierwszym etapie, zaręczyło się 6 par. Każda z tych par widząc się po raz pierwszy nie była rozczarowana swoim wyglądem zewnętrznym, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zachwycili się sobą. Potem nastąpiły kolejne etapy eksperymentu do finałowego odcinka pt. „Czas na ślub” dotrwało 5 par. Jestem ciekawa finału. Ciekawe jak zakończy się ten eksperyment i czy faktycznie uczestnicy udowodnią, że miłość jest ślepa. Finał już nie długo bo za dwa dni i wszystko się wyjaśni.

6 myśli na temat “Miłość jest…

   1. Ale chłop może mówić różne baju baju, a w praktyce cienki. Jak po samym gadaniu ktoś może zakochać się? Kochamy za coś. A w tym wypadku za ładne mówienie. O nie to nie dla mnie taki pan z kapsuły. Ale popatrzeć można.

    Polubienie

    1. Basiu można, bo bau, baju, ma głos. W gósie wyczujesz śmiech, płacz, szczęście i nienawiść. Głos jest częścią nas i wiel osób zakochuje sie wgłosie a nie w baju, baju. To co mówi też jest ważne, jeśli baju baju jest skreślony oczywiście ale tak jak ci z eksperymentu, mogli rozmawiać o wszystkiem o sobie, rodzinie o swoich przeżyciach i arzeniach. W gósie słychać zainteresowanie i …ziewanie też. Nie widziałam tego programu ale powiem …i Basiu zauważ ty;lko baju baju a mnie ten program zainteresował. Podobnie z książką, sa postacie fikcyjne a my nadajemy im osobowośc lubimy lub nie.

     Polubione przez 1 osoba

     1. Tak to rozumiem że tembr głosu pauza.. mają znaczenie. Kiedyś poznałam takiego Pana przez telefon. Ciepły głos, mówił wzniosłe myśli i opowiadał koleje losu, jak na przykład nigdy żona nie była zadowolona z tego co on robił. Nawet prze okno wyrzuciła perfum za 500 zł. Zapytał mnie jak sądzę dlaczego? Pomyślałam może jakaś furiatka. Jak sie pozniej okazało, mężczyzna wziął kolejna pożyczkę. Byl od tego uzależniony. Ona wściekła się że obiecał i znowu to samo. Bala się że z dzieckiem pójdę na dno za jego chwilówki. Różnie to może być. Mam nadzieję że połączenie w tym programie będą szczęśliwi w rzeczywistości działania. Tak masz rację postaci książkowej nadajemy nasze uczucia. Mam swoje ulubione . Nawet Konrada Wallenrod. Miłego choć skromnego popielca życzę. Mnie już posypano popiołem

      Polubienie

 1. Ludzie z natury są wzrokowcami, więc trudno powiedzieć o miłości że jest ślepa. Ja bym raczej powiedział że miłość zaślepia… A takich eksperymentów nie lubię, bo zawsze odnoszę wrażenie że robi się farsę z tego co w życiu człowieka ważne, jak miłość czy tworzenie związków…

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s