Co by tu dzisiaj napisać ?

Myślę i myślę dziś od samego rana co by tu dzisiaj napisać, jaki temat poruszyć, czy poruszyć temat dzisiejszego święta, i tak już mi zeszło kilka godzin a ja ciągle nie wiem, ale jak tak sobie myślę to jednak napiszę o Walentynkach moich kiedyś i dziś.

Z tego co pamiętam święto to pojawiło się w Polsce jakoś na przełomie lat 1991/1992 czy też 1993, chodziłam wtedy jeszcze do szkoły podstawowej 7 i 8 klasa, popularna była poczta walentynkowa gdzie anonimowo można było podarować kartkę walentynkową swojej sympatii. Z tego co pamiętam nigdy nie odważyłam się takowej wysłać. Potem przyszedł czas liceum i jako nastolatka walentynki robiłam własnoręcznie i wysyłałam pocztą, jednego roku wysłałam chyba z 6 do różnych chłopaków. Z perspektywy czasu jak to wspominam to śmiać mi się chce, ale jak byłam śmieszna, ale każdy wiek ma swoje prawa. Jakoś tak bliżej pełnoletności nabrałam więcej rozumu i przestałam się bawić w kartki walentynkowe. Od czasu gdy poznałam mojego męża nigdy nie spędzaliśmy tego dnia jakoś bardzo szczególnie, może na samym początku, chociaż nie pamiętam. Gdy byliśmy już małżeństwem 14 lutego 2006 roku w wypadku zginął nasz kuzyn od tego dnia ten dzień kojarzy się nam z radością, ale też z ogromnym smutkiem. Oczywiście składamy sobie życzenia walentynkowe tego dnia jakieś bardziej uroczyste, słowo kocham jest u nas w codziennym życiu, każdego dnia. Od kilku lat ja traktuję ten dzień jako dzień miłości do każdej osoby, która jest bliska memu sercu i często są to osoby, które nie mają swojej drugiej połowy. Dlatego np. życzenia tego dnia składam mojej mamie, siostrze, moim siostrzenicom, mojemu synowi itd. chcę żeby tego szczególnego czuli, że są kochani może nie miłością romantyczną, ale mam nadzieję że i taka ich spotka.

Chciałabym napisać, kilka słów do Was moi czytelników z okazji Dnia św. Walentego. Tym, którzy znaleźli swoje drugie połowy, życzę by Wasza miłość każdego dnia była większa, kochajcie się każdego dnia nie tylko od święta. A tym, którym jeszcze szukają swojej Walentynki/Walentego życzę aby ją odnaleźli, wierzę w to, że Wam się uda i mam nadzieję, że 14 lutego 2021 roku będziecie świętować w dwoje.

Ja dzisiaj też sama bo mój Walenty w Polsce, życzenia dostałam już o 7 rano aż mnie zaskoczył. Naoglądałam się dzisiaj memów walentynkowych, nie które mnie rozbawiły może i was rozśmieszą. Miłego wieczoru. Pozdrawiam.

4 myśli na temat “Co by tu dzisiaj napisać ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s