Przyjaciel

Każdy lub prawię każdy ma w swoim życiu osoby lub osobę, która znaczy dla niej bardzo wiele, która akceptuje w pełni, z Twoimi wadami i zaletami, kiedy płaczesz to płacze z Tobą, gdy się, śmiejesz to śmieje się z Tobą, zawsze potrafi pocieszyć itd….

Chciałabym napisać o jednej z nich. Jest nią moja kuzynka, starsza o 4 lata, w dzieciństwie nie miałyśmy ze sobą wiele kontaktu, wtedy różnica 4 lat była dla nas przepaścią, ona miała swoje towarzystwo, ja swoje bliżej wtedy byłam z jej młodszym bratem kiedyś już o nim wspominałam w poście „Jak uczyłam się palić papierosy”. Nasze drogi zetknęły się ponownie i zaczęły zacieśniać gdy miałam 20 lat, a ona 24 i urodziła drugie dziecko, poprosili mnie z mężem abym została matką chrzestną ich córki. Oczywiście że się zgodziłam, byłam dumna i zachwycona. Właściwie od tego momentu zaczęły się budować dobre relacje między nami i dopiero wtedy zaczęłyśmy się wzajemnie poznawać. To ona jakoś nieliczna z rodziny bez zastanowienia zaakceptowała mojego Grzesia, najpierw chłopaka potem męża. Zawsze mi powtarzała i powtarza, że jestem wartościowym, dobrym człowiekiem. Najbardziej mi pomogła gdy zachorowałam, gdyby nie ona nie wiem czy tak szybko podniosłabym się z tej choroby. Sama też wielokrotnie przechodziła załamania, to ona mi podpowiedziała jak postępować, jakie metody stosować,aby się odbudować, być silną, nie poddawać się iść do przodu z podniesioną głową. Ona mnie motywowała i wspierała każdego dnia. I teraz gdy ona potrzebowała pomocy, to udzieliłam jej bez wahania. I zawsze będę Ją wspierać bo jest moim najlepszym przyjacielem i nigdy w życiu nie pomyślałabym, że spotkam w swoim życiu taką osobę. Wiem, że u niej coraz lepiej, że moje starania przyniosły rezultaty, przypomniałam jej te metody pracy których ona mnie uczyła. Jesteśmy w stałym kontakcie i już wiem, że za parę dni spotkamy się osobiście. Życzę aby każdy z nas spotkał na swojej drodze kogoś takiego, swojego najlepszego przyjaciela.

Jedna myśl na temat “Przyjaciel

  1. Ja miałem takich prawdziwych przyjaciółek dwie… Jedna po 6ciu latach z dnia na dzień rozluźniła więzy,a druga…Druga zmarła na początku świąt… Prawdziwi przyjaciele to skarb,takie nasze ziemskie anioły…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s